Burçlar 2007 yılı Başak burcu yorumu – burç oku

Jüpiter Etkileriniz:
Şans ve genişleme imkanı getiren Jüpiter gezegeni bu yıl, cömert, kendinize güvenen, yurtsever, pozitif olmanızı sağlayacak enerjilerle sizi aydınlatacaktır. Varlıklı ve refah sahibi olmanız için size destek verecektir. Kendinize konforlu ve geniş bir ev edinmeyi bu dönmde arzu edebilirsiniz. Aile büyüklerinizin etkisi karakterinizi sağlamlaştırmaya devam edecektir. Anneniz ve babanız güçlü kişilikleriyle hayatınıza renk getirmeye devam edeceklerdir. Genel olarak onlardan büyük destek görmeniz mümkün olacaktır. Kimi başaklara ise ailelerinden miras kalma durumu oluşabilir. Doğduğunuz yerlerden uzaklaşmak yerine şuanda bulunduğunuz ortam sizin için kesinlikle daha olumlu olacağını bilmelisiniz. Gösteriş ve fiyaka görüldüğü gibi kendinize olan düşkünlüğünüz de bu dönemde artabilir.

Bu dönemde geçmişiniz ve ailenizin kökleri ile gurur duyarsınız. İnancınız onlara karşı çok büyür. Lüks hayata tutkunluğunuz en cok ta büyük bir ev almak isteğinizle eş orantılıdır. Zor hayat şartlarınızda bile kendinize uygun bir ev bulmanız çok kolay imkanlarla gerçekleşebilir. Medyumluk derecesinde yetenekler görülebilir. İçinizdeki sese kulak vermeniz kolaylaşır. Bu dönemde kibir, kendinizden alt seviyedeki insanlara ben bilirim havasındaki davranışlardan uzak durmanızı ve boyunuzu aşan hiçbirşey için söz vermemenizi tavsiye ediyorum. Detayları asla gözden kaçırmadan, iyice düşünerek, iyice inceleyerek ve abartıdan uzak kalarak hareket etmenizi öneriyorum.

Satürn Etkileriniz:
2007 yılı Eylül ayına kadar Aslan burcu pozisyonunda transit yapacak Satürn gezegeni siz Başaklara, güçlü bir disiplin ve duyarlılığınızı geliştirme potansiyeli verecektir. Kendinize olan güveninizde gevşeklik ve korku hatta kimi zaman şüpheler yaşatabilir. Böylece, toplumdan uzak durmanıza neden olabilir. Çok güçlü içsel disiplininiz ile bütün bu zorlukları atlatabilmeniz de mümkün olacaktır. İnsanlığa hizmet etmek amacınız haline gelebilir. Bilinçaltı korkularınızı gerektiği yerde açığa vurmalı ve kendinizle yüzleşme cesaretini göstermelisiniz. Bunu yapmadığınız takdirde kronik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Kendi başınıza ve yalnız olmaya istekli haliniz görülebilir. Daha çok perde arkasında olmaya itina edebilir ve doğrudan kimseyle temasta bulunmak istemeyebilirsiniz.

Yine bu dönemde çaresizlik veya tutarsızlık, yaşlı bir ruha sahip olduğunu hissetmek gibi garip durumlar içine girebilirsiniz. İnzivaya çekilerek daha iyi olacağınızı düşünebilirsiniz. İnancınız garip bir şekilde artar fakat dış dünyada insanlarla birarada olurken bu durum bir işe yaramaz. Ve siz daima Allahın sizi koruyacağına dair inanç geliştirirsiniz. Bilinmeyen ve anlaşılmayan bir şeyin yaşamınızı ele geçireceğinden ve yıkıma, hastalığa uğrayacağınızdan korkabilirsiniz. Hepsinden önemlisi mantık harici herşey sizi tedirgin edebilir. Kendi üzerinizdeki kontrolü kaybederek sonunda yalnızlık içinde veya inziva şeklinde yaşayacağınızı düşünürsünüz. Açıklanması zor suçluluk duygularınız oluşabilir.

Bu dönemde inatçılık veya sertlikle çevrenizdeki insanları çekip çevirmeye ve yaşamınıza nasıl egemen olacağınızı kanıtlamaya uğraşabilirsiniz. Ruhsal yolda en iyi öğrenci olmak için vargücünüzle emek sarfedersiniz. Gaddarlık derecesinde davranarak tüm sorunları aşabileceğinizi hissedersiniz. Bu etkilerin şimdiden bilincinde olarak kendinizi sakin ve kontrollü tutmanızı ve sağlam tutarlı yollar izlemenizi öneriyorum.

Uranüs Genel Etkileriniz:
Uranüs gezegeni bu dönemde, evlilik konusunda benzersiz ve alışık olmadık kişilere yöneleceğinizin bir göstergesi olabilir. Mükemmel bir uzlaşma veya tam bir anlaşmazlık içeren evlilik hayatınız da olabilir. Kendiniz ve eşiniz geleneklere uymayan ve herşeyi ile sizde şok uyandıran bir kimse de olabilir. İlişkinizde özgürlük meyliniz kuvvetlidir ve ortak bir anlaşma zemininiz olmayabilir. Yine ilişkide bulunduğunuz kişi tarafından oldukça çekici bulunabilirsiniz. Sizi inanılmaz bir şekilde yakışıklı yada güzel bulabilir. Beraberliğinizde ortaya çıkan benzersizlik başka insanların da karşınızdaki kişiyi anlamamasına neden olabilir. Sizin harika bulduğunuz ve mutlu olduğunuz bu ilişki, diğer insanlar tarafından oldukça itici gelebilir. İlişkisi olmayan Başaklar bu süreçte geleneksel olmayan çok ilginç insanlarla tanışabilirler.

Yine bu dönemde, beraberliklerde karşınızdaki insanı kontrol etme ihtiyacı size zararlar getirebilir. Ani ve beklenmedik dönüşümler olasıdır. Kimi zaman taraflardan biri diğerinden uzun bir süre için uzaklaşma ihtiyacı duyabilirler. İlgisizlik tipindeki bu ilişkide bu durum mesafeli uzun ayrılıklara neden olabilir. Aslında beraberlikte aradığınız heyecan ve çarpıcılıktır. Kendinize ruhen ve mantıken karşı çıkacak bir eş istersiniz. Yaratıcı, eksantrik, orjinal ve sempatik bir kişi sizi şiddetle kendine çekebilir.Evliliğe yaklaşımınız oldukça idealist ve ütopik değerlerde olabilir. Bazı zamanlarda ise birlikte olmayı istediğiniz kişinin öncelikle sizinle arkadaş olmasını beklemek te görülecek etkiler arasındadır. Bu süreçte en büyük tehlike kişilerin birbirlerine karşı üstünlük savaşına girmeleridir. Tolerans, işbirliği ve birinizin digerine özgürlük hakkı tanımasıyla bu etkiler en aza indirilebilinir.

Uranüs yine bu dönem içinde, özgür ilişkiler ve çarpıcılık merakı da getirebilir. Evlenmeden beraber olma, yada arkadaşça birliktelik, sürekli kısa ayrılıklar ve yeniden biraraya gelmeler ve her biraraya gelişte inanılmaz şekilde çoğalan tutku ve bağlılık, ardından tekrar ayrılıklar gibi.. Nikahı kelime olarak bile duymayı kesinlikle istememe, bütün kurulan ilişkilerde heran bitecekmiş gibi tavırlar içinde olma halleri görülebilir. Sizinle beraberlik kuranlar, düzensiz birliktelik yaşadıklarını ve birtürlü sizin özgürlüğünüzden vazgeçemediğinizi ve bunun sonucunda hep acı çektiklerini söyleseler de, sizden ayrılmaya kalksalar da, eninde sonunda yine size döndüklerini ve hiç kopamadıklarını belirtirler. Çünkü sizin karizmanız yada hoşluğunuz ve sıradışı haliniz onları büyülemiştir. Siz birlikte olduğunuz zamanlarda ilişkinize canlılık, çeşitlilik ve heyecan getirdiğiniz için başkasının sizden kopması da mümkün olmamaktadır. Size önerim bu etkilerin bilincinde olarak, çok zorlu ilişki sorunları yaşamak veya yaşatmaktansa, bir insana bağlanmak için isteksizliğıniz olsa da ve mutlaka bağımsızlık deseniz de, yine de bir beraberliğe başlarken daha dikkatli ve daha tutarlı olunuz ve karşınızdaki insanı da üzmemeniz gerektiğini biliniz. Çevrenizde değişken ve güvenilir olmayan bir kişi olarak anılmayı istemeyeceğinizi umuyorum.

Neptün Etkileriniz:
Neptün gezegeni 2007 yılında sizlere, işyeriniz veya sağlık alanında ilginç gelişmeler yaşatabilir. Başka insanlara yardımcı olmak ve onlara hizmet etmekten hoşlanabilirsiniz. Bazı zamanlarda işinizi başlatmakta veya bir işi başarmakta, mantıklı ve düzenli çalışmakta zorlanabilirsiniz. İşyerinizin şartlarının gayet konforlu, güzel ve uyumlu bir ortam içinde olmasına özen gösterirsiniz. Bunun olmadığı zamanlarda sağlığınız bile bozulabilir. Hayalleriniz güçlüdür ve bu hayalleri işinizle ilgili daha çok kullanırsınız. Çevrenizdeki insanların bu dönem içinde, sorunlarıyla yakından ilgilenir ve onların dertleriyle siz de dertlenebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilere karşı yardımseverliğiniz yükselir. Ruhsal iyileştirme yöntemlerine ilgi duyarsınız ve bunu kimi zaman abartıyla gerçekleştirmeye kalkabilirsiniz.

Yine bu süreçte, çözümü zor, karmaşık alanlarda umulmadık iyileştirme gücüne sahip olabilirsiniz. Eğer bir doktorsanız mesleğinizle alakalı birçok başarıya imza atabileceksiniz. Sert durumların da görüleceği bu dönemde, hayal dünyasına fazla dalmak, birşeyi tam olarak gerçekleştirmektense sadece boş konuşmak, asılı kalmış birçok proje ve sağlık bozuklukları görülecektir. Güvenilmez bir izlenim uyandırabilirsiniz. Gerçekler karşısında kaçmaya meyilli olabilirsiniz. Bazı zamanlarda rüşvet, sahtekarlık gibi girişimlere tenezzül edebilirsiniz. Sağlıklı olduğunuz halde hastaymış gibi davranır, hasta olduğunuz halde çok sağlıklı gibi tavırlarla insanları etkilemeye çalışabilirsiniz. Bu süreç içinde bütün bunların bilincinde olarak daha dikkatli olmanızı ve şimdiden buna benzer etkiler altındaysanız düzeltme yoluna gitmenizi öneriyorum.

Doğruculuğun, bilgiçliğin ve mükemmelliğin hizmetkarı siz Sevgili Başaklar, 2007 yılında sizlere, mutluluk, başarı ve esenlik dolu bir yıl dilerim.

Bir cevap yazın