Burçlar 2007 yılı Yay burcu yorumu – burç oku

Jüpiter Genel Etkileri:
Jüpiterin burcunuzda başlayan süreciyle siz Yay burçları da birçok alanda gelişmeler kaydedebilmek adına şanslar elde etmeye başlayacaksınız. Satürn gezegenini zorlu Aslan burcu geçişi nedeniyle Jüpiterin nimetlerinden her ne kadar büyük oranda yararlanmamız güç olsa da , yine de bu ilahi kuvvetin siz Yaylar için çok önemli bir dönemi başlattığını bilmenizi isterim. Jüpiter transitleri 12 yılda bir burcunuzla kavuşum yapmaktadır. Ve transiti yaklaşık 1- 1.5 yıl kadar sürer. Bu devinim esnasında jüpiter sizlerin cömert, iyimser, kendinize güvenli, iyi niyetli, canlı ve hayata bağlı insanlar olmanızı sağlayacaktır. Ev haricinde yapılan tüm spor aktivitelerinde başarı vaadeder. Sporcular için yoğun bir enerji dönemidir ve faydalıdır.

Bu süreçte kendinize olan güveniniz sizi arzuladığınız alanlarda başarılı bir lider haline yada bir konuma getirecektir. Ve çevrenizdeki herkesin size inanç ve güven duymasına da vesile olacaktır. Kendinden emin, güvenilir, saygın, ağırbaşlı ve üstün özelliklerinizle herkes tarafından takdir görürsünüz. Asil ruhlu, gururlu, havalı, kendinizden ve başkalarından emin bir kişi olursunuz. Başka insanlara aşıladığınız iyimserli dolu bir yaklaşım tarzınız vardır. Erkeklerde karizmatik özellikler belirginleşir, bayanlarda ise cıvıl cıvıl bir enerji ve hoş, kibar dolu yaklaşımlar hakimdir. Genelde yaşamın tüm olgularına karşı pozitif hislerle yaklaşır ve yaşamın güzel yanlarını keşfetmeğe meraklı olursunuz. Her alanda ilerlemek ister, herşeyden mutlu olmayı benimsersiniz. Bu dönemde abartılı ruh halleri, hatalarınızı görmezden gelme, herşeye hep iyi tarafıyla bakma nedeniyle bilmeden yalnışlar içine düşebilirsiniz. İyimserce düşünceniz nedeniyle başkaları tarafından kandırılabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda muhakkak fayda olacaktır.

Satürn Genel Etkileri:
Eylül 2007 dönemine kadar sürecek Satürnün zorlu enerjisi sizin, dini ve felsefi inançlarınız, gelenek ve görenekleriniz konusunda yeni yaklaşım tarzı oluşturacaktır. Derin konulara karşı sempatiniz yükselir ve genellikle olumlu yönde araştırmalar yaparak yaşamın anlamını çözmeye çalışırsınız. Yalnız bu dönemde başka insanlara ve inançlarına karşı anlayışsız tutumlar içine düşebilirsiniz. Çevrenizdeki insanların inançlarını sorgular kendinizce bir fikir beyan edebilirsiniz. Tanrı ve din hakkında görüşleriniz kesin ve tamdır asla da değiştirmezsiniz. Yabancı kültürlerle ilişkinizde ve uzun yolculuklarda sorunlar başgösterebilir. Yerleşmeyi düşündüğünüz bir uzak ülke ile ilgili işlerde terslik yaşayabilirsiniz, gitseniz bile rahatsız olabilirsiniz. Yolculuklarda sorunlar yaşar ve tam başarılı olmayabilirsiniz. Satürn gezegeni genelde insanlara tedbirli olmayı öğütlemektedir. İyice düşünmeden taşınmadan ve sağlam temeli olmayan herşeyi silip süpürür. Amacı size sağlam bir yapı kurdurmaktır. Bunu asla unutmayınız.

Bu dönemde yine eşinizin akrabaları, ticaret konuları, yüksek eğitim, master gibi konularda engeller ve hüsranlar oluşabilir. O nedenle herkesi ve herşeyi sağlam emin ve güvenilir gözlerle görmeye net bir şekilde algılamaya çalışınız. Sabit bir dünya görüşü sizde hakim olmaya başlayabilir. Rahatsız bir vicdana, suçluluk duygularına ve depresyona yol açan psikolojik durumlar yaşayabilirsiniz. Eksiklikleriniz yüzünden kendinizi ciddi boyutta cezalandırmalar görülebilir. İnancınızı kaybetme ve yaşamın saçmalığı karşısında acımasız bir çaresizlik duygusuna sahip olursunuz. İzah edilmeyen herşeye güvensizlik duyar, alışılmış olmayan herşeyi reddedersiniz. Bütün bu etkilerin bilincinde olarak şimdiden dengeyi kurmaya özenle çalışınız. Satürn gezegeni korkulacak bir gezegen değil, sadece güvenli adımlar atmanızı ve temeller oluşturmanızı sizden bekleyen bir enerjidir. Satürn gezegenin zorladığı alan ne ise, orada düzenlemeye ihtiyaç vardır. Eğer siz bunu yapmazsanız, sizin dışınızda meydana gelen olaylar bunu size yaptırabilirler.

Uranüs Genel Etkileri:
Beklenmeyen etkiler yaratan Uranüs gezegeni, bu süreçte sizin tedirgin, düzensiz ev veya aile hayatınıza sebep olabilir. Bu olaylar genellikle oldukça beklenmedik ve ani gelişmelerle ortaya çıkabilirler. Aile mirası diyebileceğimiz bu olaylar çok enteresan veya alışık olmadık tarzda olabilir. Yaşadığınız yeri değiştirme isteği ve arzusu güçlenebilir ve bunu yapamadığınız takdirde yoğun bir huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Ailenizden veya ebeveynlerinizden birinden gelen etkiler de sizi değişime zorlayabilir iyiye yada tam tersi durumlar içine de sokabilir. Evden veya başka bir yerden ayrı özgür olma meyliniz yükselebilir. Oldukça farklı, geleneksel olandan uzaklaşabilir veya başka insanların ne düşündüğüne aldırmayan bir yaşama adım atabilirsiniz. Okültizm, astroloji ve metafizik konularına meyilli olmaya başlar ve bunlarla bizzat ilgilenebilirsiniz.

Hiçbir yerle hiçbir bağlantı istemez bir ruh hali de sizi sarabilir ve durup dururken evinizi terkedebilirsiniz. Amacınız tümüyle bağlarınızdan kopmaktır ve özgürlük sizde yoğun bir tutku haline gelebilir. Oldukça bireysel ve sıradışı bir ortamda yaşamak arzusu yoğunlaşır. Daima hareket halinde olacağınız bir yaşam kurabilirsiniz. Beklenmedik ani girişimlerde bulunabilirsiniz. Ve kimsenin de size hesap sormasından hoşlanmazsınız. Bu sürecin genel etkilerinin bilincinde olarak kendinizi dengeli bir şekilde yaşamaya alıştırmalısınız. Marjinal düşüncelerinizi uygulanabilirlik olarak ayırırsanız etrafınızdaki insanları da huzursuz ve mutsuz etmemiş olursunuz. Tam tersi durumda hiçbir yerde durmayan oturmaya bir gezgine dönüşebilirsiniz. Tabii bu sizin ne kadar kesin hatlarla istediğinizle de değişebilir. Doğum haritanızda bu tür bir oluşumu destekleyecek enerjiler varsa, bu yorum genelden çok özele dönüşebilir anlamı taşır.

Neptün Genel Etkileri
Neptünün gezegeni bu yıl içinde siz yaylara, idealist ve sanatkarlık enerjileri sunmakta. Zihininiz kaba kuvvetlerden ziyade bilgiye daha açık olacaktır. Birşeyi canlandırma ve hayal etme gücünüz oldukça yükselecektir. Başka insanların kafasından geçenleri okumanız veya anlamanız kolaylaşacak, konsantrasyon gücünüz yükselecektir. Yakın komşularınıza veya akrabalarınıza karşı sorumluluklar duyacak onlara elinizden gelen yardımları esirgemeyeceksiniz. Yine bu dönemde güvensizlik duygunuz olabilir. Sinirsel bozukluklarınız görülebilir. Özellikle kendinizi güvende hissetmediğinizde daha fazla gerilimli olabilirsiniz. Sanat yönünüz kuvvetlenir, eğer bu meslekte uğraşınız varsa çok başarılı eserler vermeye başlarsınız. Derinlerden gelen bilgiler, durugörüler, gaipten haberler veren insanlar gibi değişik özellikler hissetmeye başlayabilirsiniz. Konuşma tarzınız ilham dolu, yaratıcı, resim gibi ifade eden ve kandırıcı özelliklerle dolu olmaya başlayabilir. Düşüncelerinizi derinlikli ve hayal gücünüz de yüksek olabilir. Yazarken, konuşurken yada birşey anlatırken içinizden gelen esinle davranırsınız. Yakın çevreniz ile mistik bir özdeşleşme geliştirirsiniz. Nerede olursanız olun, yolunuzu kolay bulabilirsiniz. Yine bu süreçte farklı rollere bürünmekte üstünüze yoktur. Özellikle tiyatro yada sinemayla uğraşıyorsanız bu dönemde rol gücünüz yükselir ve başarılı çalışmalarda ödüller alırsınız. Yazarsanız anonim yapıtlar sergiler veya yazılarınızı takma bir isimle gerçekleştirirsiniz.

Bu süreçte etrafınızda ilaç bağımlısı yada içki, uyuşturucu bağımlısı enteresan komşular yada değişik insanlar olabilir. Bu nedenle görüştüğünüz insanlara dikkat ediniz ve özellikle bu dönemde seçici davranmaya özen gösteriniz. Kafanızı karıştıran fikirlere sahip insanlara mesafe koyunuz ve alkollü araba kullanma konusunda özellikle dikkat ediniz.

Yargı, araştırma, iyimserlik ve keşiflerin maceracı gezgini siz Sevgili Yaylar, 2007 yılında sizlere Mutlu, başarılı ve esenlik dolu bir yıl dilerim.

Bir cevap yazın