Burçlar 2007 yılı Yengeç burcu yorumu

Jüpiter Genel Etkileriniz:
Şans ve genişlik gezegeni jüpiter tüm yıl boyunca, sağlık konusunda size yardımcı olacaktır. Sorunlarınız olsa dahi yine de jüpiterin faydaları dokunacaktır. Bu süreçte, kendinize olan aşırı düşkünlüğünüz, ilgilendiğiniz her konuya olan abartma eğiliminizden kaynaklanabilir. İş yaşantınızda başkalarına yardımcı ve sadakat duygusuyla hareket edecek oluşunuz ve işinize bağlılığınız herkes tarafından takdirle karşılanacaktır. Çalıştığınız yerdeki kişilerarası ilişkiler sağlayıcı özelliklerinizle patronlarınız tarafından da değerlendirmeye alınacak ve daha fazla korunacaksınız. İşinizi fazlasıyla severek yapacak ve hoşnut olacaksınız.

Beslenmeniz konusunda dikkatli olmanız gereken bir dönem olduğunu söylemeliyim. İradenize muhakkak sahip çıkmalısınız. Bu olmadığı takdirde kan sorunları, karaciğer ve zayıf dolaşım sorunlarınız oluşabilir. Her ne kadar sağlığınız yolunda gidecek te olsa, sağlık kontrollerinizi asla ihmal etmeyiniz. Düzenli bir şekilde gerekli tahlillerinizi yaptırınız. Durumunuz müsaitse checkup için şimdiden randevunuzu alınız.

Bu dönemde yine, günlük iş hayatınızda çevreniz tarafından saygınlık görecek ve işinizle ilgili asla yalnış yapmamaya ve kanun dışı çalışmamaya gayret edeceksiniz. Kendinize olan güveninizle, yüksek hedefler belirleyecek, bunun için de elinizden gelen gayreti göstereceksiniz. Başarılarınız başta patronlarınız yada yanınızda çalışan kişiler tarafından da saygı ve sevgi görmenize neden olacaktır. Sağlık konusunda öğrenim gören yengeçler, bu dönemde yeni işlerine başlayabilirler. Ve bu sektörde kısa sürede iyi yerlere geleceklerdir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu, herkesten üstün olduğunuzu düşünmemek, ayrıntılara dikkat etmemek, her başarıda muhakkak bir karşılık beklemek, herşeyi bildiğinizi sanarak etrafınızdakilerden üstün olduğunuzu herkese ilan etmek yada bu davranışlar içine girmek sayılabilir. Bunları gözardı etmemenizi öneriyorum. Ayrıca ihmal edilen doktor kontrolleri yada iyice araştırılmadan yapılacak tedaviler sonucu problem oluşmaması için şimdiden dikkatli olmanızı öneriyorum.

Satürn Genel Etkileriniz:
2007 Eylül başına kadar sürecek Satürn/Aslan burcu transiti size, tutumlu ve idareli olmanız ve özellikle parasal konularda sorumluluk duygunuzu ihmal etmemeniz için birtakım uyarılar getirecektir. Satürn gezegeninin öğretici ve eğitici yanını düşündüğümüzde bu süreç zorlu geçebilir fakat gereksiz olan ve size yararı olmayan herşey sona erecek yada siz daha olgun davranarak sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz. Bu kısa bilgiden sonra devam edelim. Bu süreçte maddi konularda paradan yoksun kalmazsınız ama parayı elde etmek için çok fazla uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle siz eğlence ve sizi keyiflendiren birçok şeyden uzak kalabilirsiniz. Bazı zamanlarda da, bu uzak kalma tam tersine fazla harcama meyline yolaçarak paranının yaşamınız için önemini unutup yalnış hesaplara düşmenize neden olabilir. Bazı zamanlarda siz, para konusunu fazlasıyla önemser hatta bu konuda çok fazla stres içine girebilirsiniz. Psikolojik olarak bir korku sizde hakim olabilir.

Yine aynı süreçte, maddi olanakları çevrenizdeki insanlarla bölüşmeyi öğrenmeniz gerekir. Ve bu nedenle size sorumluluk getirecek ve para harcamanız gereken problemler oluşabilir. Bir yakınınız ihtiyaç içine düşerek sizden yardım isteyebilir yada asla reddedemeyeceğiniz kişiler sizi maddi sıkıntıya sokabilir. Rutin giden geliriniz yada parasal olanaklarınız biranda kontrol dışına çıkarak sizi eski zor günlere döndürebilir. Bunun için kimseye güvenmeden kendi gelirinizi sağlama almak durumundasınız. Satürn karma gezegeni olduğu için, çok yıllar önce yaşanmış bir olayın aynısı tekrar oluşabilir yada siz geçmiş zamanda yaptığınız bir yalnışın bedelini parasal olarak ödeyebilirsiniz.

Yine bu süreçte, siz hiç sebep yokken etrafınızdaki insanlara, kimsenin sizi sevmediğini ve değerli bulmadığını ve yine kimsenin sizden hoşlanmadığını empoze ederek rahatsızlık verebilirsiniz. Bu bir tür güvensizlik sorunudur. Aslında istediğiniz ne kadar sevildiğinizin size söylenmesidir. Acitasyon diyebileceğimiz bu etkiden kurtulmak için öncelilkle kendi değerinizin farkına varmanızdır. Kimsenin sizi çok sevmesi yada az sevmesi sizi çok fazla etkileyerek hayatınızı zora sokmamalıdır. Kendi öz değerinizi gerçek bir duygu olarak tam hissetmenizi sağlamak için olan bu etkiyi Satürn gezegeni kişiye baskıyla öğretmeye çalışır. Bir başkası sayesinde biryerlere geldiyseniz, bu dönemde o yeri kaybettiğinizde yine de ayakta durmayı becermelisiniz. Birilerine güven duyarak, hiçbirşey yapmamak, o değeri kaybettiğimizde canımızı kötü yakabilir. İşte satürn bu dönemde sadece kendi ayaklarınız üzerinde durmanızı sağlayacak derslere sizi tabii tutar.

O nedenle yeteneklerinizi güce dönüştürmeyi yada herhangi bir durumda hayatınızı geçindirebilecek gücü bir kenarda hazır tutmalısınız. Bankada yada bir yerde paranız varsa bunu kötü günler için yatırım olarak tutmalısınız. Fakat bu olduğu halde hala elinize geçenleri istif ediyorsanız bu satürn gezegeninin dersine aykırı olacak ve siz arkasından konuşulan varyemezlere döneceksiniz. Aşırı herşeyin karşısında olan satürn gezegenin etkisini gözardı etmeyiniz. Kimi zamanlarda kimseye yardımcı olmamak veya kendinizin ne kadar cömert olduğunuzu söylediğiniz halde hiçbir yardımda bulunmamak gibi tutumlardan uzak durunuz. Para konusunda güvenmediğiniz riskler almayınız ve spekülasyonlardan uzak durunuz.

Uranüs Genel Etkileriniz:
Uranüs gezegeninin yaklaşık yedi yıl süren devinimi bu yıl sizin için, düşünceleriniz, fikirleriniz konusunda değişimler ve sıradışılık eğilimleri getirecektir. Metafizik ve dinsel konular, yabancılarla alakalı işlere karşı daha istekli olmanızı sağlayacaktır. Ani ve beklenmedik yolculuklar konusunda şimdiden hazırlıklı olmanızı öneriyorum. Vizyon, sezgi ve geleceği görme konusunda enteresan gelişmelerin de görüleceği bu yıl, rüyalarınızın gücüne siz bile inanamayacaksınız. Sezgileriniz ve geleceği görme gücünüzün artışıyla belki de ilkkez karşılaşacaksınız. Uzak kültürleri inceleme isteğiyle yapılan seyahatler ve bu seyahatlerde çeşitli inanışları öğrenmek ve bizzat uygulamak gibi gelişmeler de olacaktır.

Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik gibi kavramlara özel önem vermeye başlayacaksınız. Eğer bu konularda daha önce de duyarlıysanız çok büyük gelişimler sağlamanız da mümkün olacaktır. Yaşamın anlamı üstüne bireysel olan çok değişik düşünceler içine girebilirsiniz. Dünyaya bakış açınız modern, hatta ütopik hale gelebilir. Eğitim, din, felsefe konularında reformcu görüşler edinebilirsiniz. Bu süreç içinde isyankarlık, çılgın ve eksantrik durumlardan, ben bilirimcilik dolu davranışlar ve garip inançlar konusunda dikkatli olmanızı öneriyorum.

Neptün gezegeninin uzun yıllardır kova burcundaki süreci bu yılda devam etmekte. Bu durum sizin de epey bir zamandır rüyalarınızı ve vizyonunuzu güçlendirmeye devam etmekte. Çevrenizdeki insanların duygularına karşı yüksek oranda duyarlı olacağınız bu süreçte dürüst düşünceler içinde olmaya özen gösteriniz. Parasal konularda hiç ummadığınız bir anda düşüşler görülebilir yada maddi anlamda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ölümden sonrası gibi psişik konulara ilgi duyabilir, alternatif tıbba merak salabilirsiniz.

Para meselelerinde, vergiler ve sigortayı kapsayan konularda dürüst ve hilesiz olmaya da özen göstermelisiniz. Dönüşüm ihtiyacınızın da yoğun olabileceği bu süreçte yaşamınızla ilgili enteresan kararlar da alabilirsiniz. Her bir şekilde bir şeyin sizi koruduğuna olan inancınız güçlenir. Düş dünyanız çok zenginleştiği bu dönemde gördüğünüz rüyaları kolaylıkla çözümlersiniz. Gerçekleşen rüyalar görebilirsiniz. Bunun dışında cinsel fantezileriniz de yine bu dönemde artar. Diger kişiyle bütünleşmek isteği yoğundur. Tensel arzular yükselir. Çevrenizin sizden gizlediği yada sakladığı konuları öğrenmeniz kolaylaşır. Bu dönemde ayrıca ölüm korkusu azalmaya başlar. Bu süreçte, başdöndürücü deneyimler yaşama isteğiniz ve dağıtmaya varan tuhaflıklardan sakınınız. Uyuşturucu, ilaç bağımlılığı yada sarhoş edici maddelere karşı daima tetikte olunuz. Kolayca baştan çıkarılmak, sadakatsizlik, duygusal çözülmeler sonucu deliliğe varan ruh halleri görülebilir. Bu tür etkiler doğum haritanızın aldığı görünümlere göre ters etkili yada olumlu olabilir. Yorumların genel etkiler olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.

Güçlü hafıza ve sahiplenme içgüdüsünün temsilcisi siz Sevgili Yengeçler, 2007 yılında sizlere, mutlu, başarılı ve esenlik dolu bir yıl dilerim.

Bir cevap yazın