burçlar ikizler burcu 2007 yılının yorumu

Jüpiter Genel Etkileriniz:
Jüpiter gezegeni 2007 yılı boyunca size, genel anlamda bereket ve fırsatlar getirecektir. Bütün bunlara evlilik ve ortaklarınız sayesinde ulaşabileceksiniz. Ufkunuz açılacak, yaşama bakış açınız ve büyümeniz mümkün olabilecektir. Partner seçiminizde ise, inanç ve güveninizi yükseltecek, din ve felsefe görüşlerinize katkılar sağlayacak, size uyum sağlayacak bir eşe ihtiyaç duyacaksınız. Eş olarak seçilen kişi kendi alanında üstün yada çok tanınmış biri de olabilir. Eğer kendi doğum haritanızda Jüpiter ters etkiler altındaysa bu eş seçiminde yanılgılar yaşayabilirsiniz.

Jüpiter yine bu süreç içinde, kişinin maddi anlamda zenginleşmesine ve yücelmesini katkı sağlar. İşinizle ilgili ortaklıklar kurabilir ve işinizi genişletme imkanı bulabilirsiniz. Evli olanlar eşlerine karşı daha sadakat dolu davranırlar ve her türlü imkanlarını eşlerine seferber ederler. Eşit düzeyde anlaşım sağlanan bu evrede evlilikler güçlenir. İleriye dönük yeni planlar yapılır ve eşler birbirlerine karşı daha sevgi dolu olurlar. Doğum haritanızda Yay burcunun bulunduğu evde şans yükselir ve gelecekle ilgili daha inanç ve güven içinde olunur.

Satürn Genel Etkileriniz:
2007 yılının Eylül ayına kadar sürecek zorlu satürn transiti, aslan burcundan geçtiği için etkileri de fazlasıyla ağır olmaktadır. Satürn enerjisi, siz ikizler mensupları için, zihninizin ciddi konulara daha çok yönlenmesini sağlıyor. Her alanda titizlik arayan, sabırlı ve derin konular üzerindeki konsantrasyonunuzu çoğaltacak bu transitte, kötümserliğe meyletmeden ve yalnızlık duygusuna yenilmeden kendi sorumluluklarınızı üstlenmeniz gerekiyor.

Bu dönemde akrabalarınız ve komşularınızla olan ilişkileriniz mesafeli olmaya başlayabilir. Kardeşlerinizle aranızda güvensizlik konuları yada kardeşlerinizin sizin üzerinizdeki baskısını hissedebilirsiniz. Düşünme tarzınızda iyimser olmaya çalışmalı ve bunu azami oranda sürdürmelisiniz. Tutucu ve geleneksel düşünce tarzlarına yönelim hissedebilirsiniz. Daha az konuşma yada çevrenizle daha az görüşme gibi etkilere de hazırlıklı olmalısınız.

Çevrenizle olan irtibatınızda ayrıca, can sıkıcı olma, hep hüzünlü konulardan sözetme, aşırı ağırbaşlı tavırlar gösterme, hareketsizlik gibi etkilerde görülebilir. İnsanlara güvenmekte zorlanabilir, kuşkucu olur ve sıcak tavırlarınızdan uzaklaşabilirsiniz. Öğrenim hayatında öğrenme güçlükleri, konuşmada yavaşlamalar, yolculuklarda azalma gibi etkilerin olabileceğini de bilmelisiniz. Satürn gezegeni bu dönemde herhangi bir konuya konsantre olmanızı sağlayan bir enerjiyle sizi saracaktır. Böylece kafanızın içinde gerçekleştirmek istediğiniz işlere için yoğunlaşma enerjiniz olacaktır. Derin ve tutarlı düşünce tarzınızla olaylara daha net bakabilecek ve detayları daha yakından gözlemleyeceksiniz.

Davranışlarıza ağırlık ve ciddiyet getirecek bu enerji nedeniyle bazen cansıkıcı ve bezdirici bir insan olabilirsiniz. Konuşma tarzınız fazlasıyla planlı ve mantıklı hale gelebilir. Gerek konuşurken, gerek yazarken yavaşlıklar görülebilir. Her kelimenin üstüne basarak ve her kelimeye özen göstererek konuşabilirsiniz. Günlük yaşamda çevrenizle olan ilişkilerinizde bir güvensizlik, kuşkuculuk ve çekingenlik te başlayabilir. Kendi kültürel yeteneklerinize ve sözel kabiliyetinize güvenmeme ve hep bir açık kapı bırakmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. Bir yerde kısa bir süre olsa bile beklemekten hoşlanmazsınız. Ne pahasına olursa olsun yine de iletişim kurmaktan yana olursunuz. Söyleyecek birşeyiniz olmasa bile devamlı konuşma ihtiyacı bazı anlarda görülebilir. Herşeyi bildiğinizi iddaa eden tavırlarınızla itici insan olabilirsiniz. Bazı zamanlarda da abartılı bir konuşma tarzı görülebilir.

Uranüs Genel Etkileriniz:
Uranüs gezegeni, tüm yıl boyunca, çevrenizle olan ilişkinizde özelikle meslek hayatınızda uyumlu, dengeli ve sakin kalmanızı engelleyici bir etki yaratabilir. Yüksek düzeydeki özgürlük isteğinizle, rutin bir iş hayatının size uygun olması zorlaşabilir. Serbest çalışmak ve kimsenin hakimiyetinde emir almak istemezsiniz. İsyankar mizacınız ile aynı doğrultuda olmayı arzu etmediğiniz için, çatışma içinde olabilirsiniz. Hayal gücünüz ve sezgilerinizi kullanarak yaratıcılık konularında mükemmel işler başarabilirsiniz. Mesleğinizle ilgili ani değişimler oluşabilir. Varolduğunuz bir meslek dalını bırakarak birdenbire başka bir alanda çalışabilirsiniz. Elektronik, bilgisayar, çeşitli buluşlar, metafizik veya mekanik ile alakalı işler sizi cezbedebilir, yada böyle bir iş kolundaysanız başarılı çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu etkilerin süreceği bu yıl içinde, özgürlüğünüzü ve yenilmezliğinizi fazla abartarak karmaşa yaratmaktan uzak durunuz. Radikal iş kararlarınızı alırken çok dikkatli araştırınız. Birdenbire ani bir kararla değişim yaratmaya kalkmayınız. Bu enerjiler sizi her ne kadar serbest ve özgürce çalışmaya itiyor olsa bile, tam güvenlik oluşturmadan karar vermemeye çalışınız.

Yine bu dönemde yaptığınız herşeyde hep kendi imajınız olmasını istersiniz. Böylece, daima tercih edilir olmanızı sağlayacağınızı düşünürsünüz. Bu durum da sizin daha fazla yorulmanıza neden olacaktır. Bu konuda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Kafasının içindeki meslekte çalışamayanlar ise sürekli iş değiştirerek asıl hedeflerine varmak isteyeceklerdir. Bu iş değişiklikleri aileleriyle yada yuvalarında sorunlara neden olabilir. Sabırsızlık yaşadığınız için, bir projeden diğerine çabucak geçiş yapabilirsiniz. Bu uyarılara dikkat etmenizi öneriyorum.

Neptün gezegeni, yine bu yılın tümünde, mistizm ve ruhsallık konularına ilgi duymanızı sağlamaya devam ediyor. Allaha olan inancınız ve dine olan merakınız kendi içinizdeki inancınızı yoğunlaştıracaktır. Dinsel konulara olan yoğunluğunuzda mantığınızı devredışı bırakarak çok aşırı hassasiyet gösterebilirsiniz. Ruhsal aydınlanmalara karşı büyük bir sempati duymaya devam edersiniz. Dini deneyimler yaşamak uğruna sahip olduğunuz değerleri bir kenara bırakabilirsiniz. Bir anda dinle ilgili radikal bir karar alabilir ve bulunduğunuz durumun tersi bir karar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu, yalnış insanlar tarafından yönlendirilerek olmayacak bazı oluşumların içine girmenizdir. Bu kişiler nedeniyle kanabilir ve çok yalnış durumlar içine düşebilirsiniz. Ve sonra da, hiç doğru bilginiz olmadığı halde, çevrenizdeki insanlara dinle ilgili farklı bilgiler verebilirsiniz. Bu etkiler kişilerin doğum haritalarındaki oluşumlara göre değişebilir. Fakat genel olarak bu enerjilerin bilincinizde olmanızı öneriyorum.

Çok yönlülüğün ve iletişimin hızlı habercisi siz Sevgili İkizler, 2007 yılında sizlere Mutluluk, başarı ve esenlik dolu bir yıl dilerim.

Bir cevap yazın