Burçlar Koç Burcu 2007 yılı yorumu

Jüpiter Genel Etkileriniz:
Şans ve genişleme imkanı taşıyan Jüpiter gezegeni 2007 yılı boyunca, iyimserlik, hoşgörü, geniş düşünmeniz konusunda size desteğini sunacaktır. Rüyalarınızla geleceği görme gücü kazanabilirsiniz. Diğer insanlar pusula olur ve onlara destek sunarak ideallerini gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Uzun yolculuklar, yabancı ülke bağlantılı işler, yabancı insanlarla olan tanışmalar gündeminize gelebilir. Ve bu yollarla kazançlar elde edebilirsiniz. İnancınızın fazla yükselişi sonucu fanatik görüşlere sahip olmaktan sakınmanız gerekecektir. Hukuk, felsefe konularında eğitim görebilir ve başarılı olabilirsiniz. Genişleyen ufkunuzla yaşama daha farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak jüpiter enerjisi, her konuda net bir sınır belirlemenize de yardımcı olacaktır. Sanat, kültür, felsefe ve edebiyat alanlarında başarılı olabilirsiniz. Yada bu konular dikkatinizi fazlasıyla çekebilir. Jüpiter gezegeninin olumsuz yönü her konuda abartılı olmamıza neden oluşudur. Kendi gerçeğinizin tek doğru olduğu yolunda çevrenize baskı uygulamaktan ve yine kendi görüş açınızı illa kabul ettirmekten yana olmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Satürn Genel Etkileriniz:
Satürn gezegeninin aşk ve yaratıcılık evinizden geçiş süresi içinde, kendinizi başkaları tarafından sevilmiyor yada hiç takdir edilmiyor gibi hissedebilir, romantizm duygusundan yine uzak durabilirsiniz. Aşka bakış açınız fazlasıyla ciddileşir kendinizi duygusal olarak ifade etmekten çekinebilirsiniz. Bu durumda her zaman atak ve tuttuğunu koparan siz, sevgisiz soğuk ve sorumsuz bir insan gibi durabilirsiniz. Hep karşınızdaki insanın ilk adımı atmasını bekler, aşk için kendi adınıza hareket etmek istemeyebilirsiniz. Çocuk sahibi olma konusunda çekimserliğiniz artar ve anne olma tutkunuz azalabilir. Bir cocuğun sorumluluğun size ağır geleceğini düşünebilirsiniz. Veya çok isteseniz bile çocuk sahibi olmanız bu süreçte mümkün olmayabilir. Çocuklarınız varsa onların sorunları nedeniyle sıkılabilir, bunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Katı bir disiplin uygulayabilir, sevgi ve şefkatinizi göstermekte çekimser davranabilirsiniz.

İlişki yaşayan koçlar bu dönemde karşılarındaki insandan uzaklaşabilir hatta nedensiz yere kopabilirler. Farkedilmek ve hayran olunması hoşunuza gittiği halde, karşınızdaki insanın ilgisi sizi bu dönemde rahatsız edebilir. Aşka bakış açınız aşırı ciddiyet dolu olabilir. Bir gece tanıştığınız insanla hemen ciddi olmaya başlar, ertesi günü bu tutumunuz nedeniyle bırakılabilirsiniz. Kendinizi sevilmeye layık görmez, aşka hüsran dolu yanaşır ve sonunda mutsuz olabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiniz olduğu halde biranda sebepsiz yere ayrılabilir, hatta izini bile kaybettirebilirsiniz. İlişkinizde önemsiz ufacıcık bir şeyi bile kafanıza takar, birlikte olduğunuz insana acı yaşatabilirsiniz. Tüm bunların farkında olduğunuz halde değişmek istemez, üzüldüğünüz halde birşey yapmayabilirsiniz. Bu dönemde başlayan ilişki uzun sürmeyeceği gibi hüzünlü bir şekilde de bitebilir. Bu etkiler size ne kadar zorlu gelse de, satürn geçişini tamamladığı anda siz aşkla ilgili çok büyük dersler almış olacaksınız.

Uranüs Genel Etkileriniz:
Üranüs gezegeni tüm yıl boyunca, insancıl konularda ve sezgilerinizi yoğunlaştırıcı etkiler sunacak. Yalnızlık duygunuz güçlenebilir. Yükselen özgürlük duygularınızla kimsenin baskısı altında olmak istemeyeceksiniz. Psikolojik açıdan bir takım sorunlarınız bulunabilir. Yaşamınızda bazı olguların sizi kontrolü altına alacağı gibi ilginç korkular verebilir. Kuşku ve kuruntularınız bulunabilir. Bu durumları hissettiğinizde kendinizi kontrol duygunuzu muhakkak sağlamalısınız. Yeni olan herşeye karşı özel bir ilgi duyabilirsiniz. İlginç esinlenmeleriniz olacaktır. Bilinçaltınızdaki tüm olguların yüzeye çıktığını farkedersiniz. Yaşamı sorgulama ve çevrenizdeki herkese yada herşeye karşı kusur bulma durumunuz oluşabilir. Tüm bağları reddetme ve sadece özgür olma isteğiniz yükselebilir. Gizli ve saklı olan herşeyden sıkılabilir, herşeyin yüzeyde olmasını isteyebilirsiniz.

Neptün Genel Etkileriniz:
Neptün gezegeni, umut ve isteklerinizi gerçekleştirmeniz için size güçlü önseziler sunacaktır. Burda dikkat etmeniz gereken konu hedeflerinizi net bir şekilde ortaya koymanızdır. Sadece hayal ederek bunlara ulaşmanız zor olabilir. Ortaya yapıcı birşeyler koymalı ve daha fazlasını kurgulayarak yine hedefinize yönlenmelisiniz. Ancak böylece neptün enerjisinden faydalanabilirsiniz. Tam tersi durumda yerinizde sayan ve sadece umut eden bir insan haline gelebilirsiniz. Neptün etkisi nedeniyle tuhaf arkadaşlıklar kurabilir, çılgın fikirli, sıradışı ve güvenilir olmayan insanlarla tanışabilirsiniz. Bu insanlar size zararlı olabilecek birtakım alışkanlıklar aşıyabilirler. Uyuşturucular veya ilaç bağımlılığı gibi konulara özellikle dikkat etmelisiniz. İkiyüzlü insanlardan uzak durmalı, hayata sırf güzel yanından bakmak gibi gerçeklerden tümüyle uzak durma gibi durumlarda kontrolünüzü kaybetmeden önleminizi almalısınız.

Öncü ve yaratıcı fikirlerin ateşli uygulayıcısı siz Sevgili Koçlar, 2007 yılında sizlere Mutlu, başarılı ve esenlik dolu bir yıl dilerim.

Bir cevap yazın