Burçlar: Kahve Falı

Kahve falı nasıl bakılır

Kahve Tabağının Yorumlanması

Published by:

Sistem olarak aynen fincandaki gibi dört parçaya
bölünerek saat yönü izlenir.
Diyelim ki fincan dibindeki telve tümseğinde sıkıntı vardı, tabakta da tümsek varsa sıkıntıdan kurtulacaksiniz anlamına gelir.
Tabakta gördüğünüz gölgeyi tanımladıktan sonra açıklamasında nasıl yorumlanmışsa fincan falının size o yönde bir olumluluk ya da olumsuzluk getireceğine yorumlanır.
Gördüğünüz gölge tabağın olumlu ya da olumsuz kısımlarına göre yorumlanır. Bunun nasıl olacağına daha önceki anlatımımızda bulabilirsiniz. Şöyleki,
Fincan falınızda hemen elinize geçmesi gereken hu kısmet yorumlanmıştı. Ancak bu kısmet tabakta olumsuz yerde görünüyorsa kısmeti göreceğinize fakat size bir faydası olmayacağına yorumlanır.

Kahve Tabağı falına nasıl bakılır

Published by:

Kahve tabağının içindeki telveyi süzdük, tabağı dik tuttuk ve gözümüzle hayali dört parçaya böldük. Şimdi yapılacak iş fincanda gördüğümüz şekilleri, ya da benzerlerini bu bölümler içinde aramak olacaktır.

Fincan falında önce renge bakmıştık. Tabak falında da önce renge bakarız. Renk ne açık ne de koyudur Fincandan rengi nasıl görmüştük? Hatırlayacak olursak, fincandaki telvenin rengi biraz açıktı. Şu halde yorumunuzu şöyle yapıyoruz: Tuttuğunuz murat er ya da geç olacaktır.

Şimdi de tabakla toplanan telvenin şekline bakalım Tabağın ortasından kenara doğru çok hafif bir tümsek vardır. Fincandaki falımızda, sıkıntınız vardı ve sıkıntınızdan yavaş yavaş sıyrılacaksınız. Şu halde, bu sıkıntınızdan gerçekten de kurtuluyorsunuz demektir.

Yalnız bir hususta önemle işaret etmek isteriz: Tabak falındaki yollar her zaman aşağıdadır. Bu nedenle, çekim kuralına göre uzanan bu yolların aynen fincan falındaki gibi yorumlanmaları gereklidir.

Şimdi, diyelim kı, tabağın sağ alt köşesinde kuşa benzeyen bir şekil vardır. Kuş, kısmet habercisidir ve fincan falınızda size bir kısmet getirmektedir. Oysa bu kez, kuş tabağın olumsuz tarafında ve sağ tarafında ve sağ alt köşede bulunmaktadır. Şimdi nasıl bir yorum yapmalıyız ki, fincan falına uysun? İşte tabak falının en ilginç yönü bundadır. Sağ alt köşenin tersine olarak vadeli olması gereken bir işin olmayacağını gösteriyordu. Fincan falınıza göre, kısmeti hemen almanız gerekiyordu. Şu halde, bu kısmeti alacak bile olsanız, elinize geçmesi oldukça zor olacaktır demektir, yani kısmet gelecek, fakat elinize geçmesi zor ve geç olacaktır.

Yine unutulmaması gereken bir hususu hatırlatacağım. Tabak falı fincan falındakileri doğrulamak içindir. Eğer fincan falındaki bir yorum doğrulanmıyorsa, o işin olması çok uzun sürecek yada hiç olmayacak demektir.
Bu fal için de çok denemeler yapmanızı öneririz.

yarın kahve tabağının yorumlanması…

Fincan Falının Yorumu

Published by:

Fincanın dibindeki telvenin ve kenarlarındaki telve kalıntılarının açık bir renk tonu çizmesi halinde bazı isteklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanır.
Telve fincan dibinde bir tümsek oluşturmuşsa sıkıntılarınız var demektir, ancak bu tümsek kenarlara doğru giderek zayıflıyorsa sıkıntıların geçici olacağına işarettir. Gözünüzün önüne saati getirerek baktığınızda telvedeki tümsek fincanın kenarlarında hangi yöne yakınsa yapacağınız yorumlarda sıkıntı var anlamına gelir.
Kahve fincanı saat yönüne doğru yavaş yavaş çevrilerek fincan kenarları yorumlanmaya başlar. Telvenin damar seklindeki bıraktığı izler yol anlamlın gelir örnek olarak; saat 10 yönünde bir kısa bir uzun yol var, kısa yol izi yakın zamanda bir yola çıkacağınıza yorumlanır. Eğer yolun orta yerinde minik bir telve tümseği varsa ve yol bu tümsekten sonra da devam ediyorsa, o zaman yolculuğunu daha sonra gerçekleşeceğine yorumlanır. Eğer tümsek yolun sonunda ise, çıkacağınız yolculuktan kısmetle döneceğinize yorumlanır. Bu arada yolun uzunluğu kısmete ne zaman kavuşacağınıza dair ayrı bir işaret teşkil eder.

Fincanı döndürmeye devam ettiğimizde iki insan gölgesi görüyorsunuz bunların kadın ya da erkek olduğunu tanımladıktan sonra bu kişilerin tarifine en uygun Ve yakın zamanda ilişkide bulunduğunuz yada uzun zamandır, görmediğiniz ancak tanıma uygun
olarak yorumladığınız kişi ile bir bağlantınız olacağı anlamına gelir. Tabi bu kişilerden biri siz ya da varsa
eşiniz ya da sevgilinizde olabilir.
Bir önceki yol yorumuna dönersek bu kişi ya da kişilerle yapacağınız, bir yolculuk anlamına gelebilir. Eğer gölgeler birbirlerine bakar durumda iseler o kişilerin bir konuda hemfikir oldukları anlamına gelir. Eğer gölgeler ters istikamette duruyorsa yapılan yolculuktan sonra bir konuda anlaşmazlığa düşeceğiniz anlamına gelir.
Bu böylece fincan saat yönüne doğru çevirerek gölgeleri yorumlayarak devam eder.

Fincan Falına Nasıl Bakılır?

Published by:

Fincan Falına Nasıl Bakılır ?

*    Fincan saptan başlayan hayali bir kutup ve ekvator çizgisi ile ikiye bölünüp dört parça elde edilir. (yandaki şekil)
*    Fincana ve tabağa bakılmasında görüntüyü dört eşit parçaya bölerek soldan sağa doğru bir yön izlenir. Bakılacak fincanı ya da tabağı ortadan enlemesine bir çizgi ile gözünüzle işaretliyerek kesin, daha sonra yine gözünüzle işaretleyerek boylamasına kesin böylece dört esit parçaya bölünmüş olacaktır. Üst noktayı saatin 12’si olarak kabul edebilirsiniz ve 3, 6 ve 9 diyerek tekrar 12’ye gelebilirsiniz.
*    Şekiller enlemesine çizginin üst tarafında iyiliğe kuvvetli belirtilere, alt tarafında ise kötülüğe ancak kuvvetsiz belirtilere yorumlanır.
* Şekiller boylamasına çizginin sağ tarafında bulunmaları iyiliği sol tarafında bulunmaları kötülüğe yorumlanır.

Başka Bir Görüş Açısı ise ;
*    Hayalı kutup çizgisi sağında kalan şekiller iyi semboller olarak yorumlanır.
*    Hayali kutup çizgisi solunda kalan şekiller kötü semboller olarak yorumlanır.
*    Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller İçin olaylar çok kısa zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılır.
*    Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller İçin olaylar daha uzun zaman içinde gerçekleşecek demektir.

TABAK VEYA FİNCAN KALINA BAKARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER ;
*    Şekiller ilk önce birbirinden ayrı olarak, daha sonra da birbirleriyle ilişki kurularak yorumlanır.
*    Tabağa bakıldığında tabakta telve kalmaması gerekir. Eğer tabağa bakıldığında kahve damlarsa o fal bozulmuş olur.
*    Fal yorumlayacak kişinin hayalde canlandırma yeteneğinin iyice gelişmiş olması gerektiğine ve sembolleri sağlıklı tanımlama becerisine sahip olması gerekir.
*    Kahve falına baktığınız kişi hakkında bilinç altınızdaki mesajları hatırlayın.
*    Falına baktığınız kişi ile fincandaki şekiller arasında ilgiyi derhal kurarak en kısa zamanda benzetmenizi sonra da yorumunuzu yapınız.
*    Fincandaki şekiller birçok şeye benzeyebilir, siz yoruma en uygun şekli seçiniz.
*    Faldaki şekillerin yorumunun ne sizi ne de falına baktığınız kişiyi aşırı üzmesine veya sevindirmesine izin vermeyin nihayet fal olduğunu unutmayın.

yarın fincan falının yorumlanması…

Kahve falına bakmadan önce nelere dikkat edilmeli

Published by:

KAHVE FALINA BAKMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

*    Kahve içerken içindeki telve miktarına çok özen göstermeniz gerekir. Kahvenin telvesi ne az ne de fazla olmalı, telvenin azı da çoğu da olumsuz sonuç verir. Fincanın içinde istenilen düzgünlükte şekil oluşmamasına sebep olur. Onun için fincana konacak kahve miktarına dikkat edin.
*    Kahve içimi sırasında, fincanla içilen kahvenin fincanı hep aynı yerden içecek şekilde tutulur. Dudak fincanın aynı yerine değdirilerek kahve içilir.
*    Fincandan içilen kahvenin telvesi ne fazla sulu ne de fazla kuru kalmamasına dikkat edin.
*    Kahvenin telvesinin normalden biraz daha şekerli olması gerekir.
*    Tabak fincanın üstüne kapatılır. Dilek tutulduktan sonra. Fincan bir defada tabakla beraber ters olarak çevrilir. Çevirmeden önce fincanı hafifçe sallamaksınız. Bir fincanda sadece bir dilek tutulur.
*    Fincanın dibi ve tabak soğumadan kesinlikle açılmaz.
*    Soğuma işlemi gerçekleştikten sonra fincan kaldırılır. Önce fincandaki fala sonra da tabaktaki fala bakılır.
*    Fal bakıldıktan sonra fincan tabaktan ayrı yere bırakılır. Eğer fincan kapatılırsa fal bozulmuş olur.

NE ZAMAN VE KİMLERİN FALINA BAKILIR

*    Gece kesinlikle Kahve falına bakılmaz.
*    Fal bakılacağı zaman kahvenin tek kişilik pişirilmesi şarttır.
*    Olur olma/ yerde rastgele kişilere kahve falı bakılmaz.
*    Karşınızdaki kişinin lala inancı yoksa, art niyetliyse falına bakmayınız,
*    Fincanda çıkan lal eğer tabakta çıkmıyorsa o fala bakmak doğru değildir.
*    Bir fincandan lala bir kişiden fazlası bakma-malıdır. Yoksa uğursuzluk getirir.
*    Fal bakan kişinin temiz kalpli olması şarttır. Art niyetli kötü kimselere fal baktırmak doğru değildir. Aksi taktirde uğursuzluk gelir. Zaten falda yanlış çıkar.
*    O gün fal bakılan fincan ve tabak ikinci bir fal bakımı için kesinlikle kullanılmamalıdır.

yarın fincan falına nasıl bakılır yazımızı okuyabilirsiniz.